Projekty

SIGMA 1 to spółka operująca na polskim rynku nieruchomości logistyczno-magazynowych. Głównym celem działalności jest realizacja projektów deweloperskich o wysokiej jakości, wyróżniających się doskonałym położeniem pod względem komunikacyjnym.

Polski sektor magazynowy kolejny rok z rzędu odnotowuje wzrost. Pierwszy kwartał 2017 roku zakończył się najlepszym wynikiem w historii rynku. Popyt brutto na rynku magazynowym osiągnął rekordowy poziom 855 000 mkw., z czego aż 75% (647 8000 mkw.) stanowiły nowe umowy najmu. Wysoka aktywność budowlana w drugiej połowie 2016 roku przełożyła się na wolumen podaży na początku 2017 roku. Pierwszy kwartał 2017 roku ponownie zakończył się rekordowym wynikiem, ilość wynajętej powierzchni wzrosła o 42% w stosunku do roku poprzedniego. W I kwartale 2017 do użytku oddano rekordowe 538 000 mkw. powierzchni magazynowej, o 65 000 mkw. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Całkowite zasoby magazynowe na polskim rynku sięgnęły 11,7 mln mkw., plasując tym samym Polskę na ósmej pozycji wśród krajów Unii Europejskiej.

Na znaczeniu nabierają mniejsze, regionalne rynki, do tej pory pomijane przez inwestorów. Wskaźnik pustostanów dla tych stref utrzymuje się na najniższym poziomie (poniżej 5%). Zainteresowanie zawdzięczają brakiem konkurencji i możliwością uzyskania szybkiej stopy zwrotu z tego typu inwestycji. Deweloperzy zauważają trendy i inwestują w nowe projekty. Głównie realizowane w tych obszarach są projekty typu BTS - obiekty budowane na indywidualne zamówienie klienta. Obok dużych umów typu BTS, obserwowane są kolejne transakcje typu BTO, w których klient zleca deweloperowi budowę magazynu na własność.

Rynek powierzchni magazynowych w Polsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród innych państw. Jak podają rankingi, Polska plasuję się na 13. pozycji na świecie i na 6. w regionie EMEA. W ciągu ostatnich 19 lat największą aktywność deweloperów wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej odnotowuje się właśnie w Polsce. Korzystne uwarunkowania, a także dogodne warunki do ekspansji globalnych przedsiębiorstw, wpływają na wysokie notowania na liście najlepszych krajów świata do lokowania działalności produkcyjnej. Polski sektor magazynowo-produkcyjny silnie przyciąga najemców ze względu na wysokiej jakości produkty magazynowe oraz atrakcyjne stawki czynszów.
 

Zapraszamy do nawiązania współpracy.

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do podmiotów i osób fizycznych realizujących projekty
na rynku magazynowo-logistycznym.

Zapewniamy pełną obsługę, pozwalającą na sprawną realizację inwestycji.